HledatMapa stránek
Na serveru občanské iniciativy NeRWY je registrováno: 118 uživatelů.
Uživatel:
Heslo:
Úvodní stránka Úvod  
Aktuality Aktuality  
Přehled tisku Přehled tisku  

Stanovisko MŽP 2009 Stanovisko MŽP 2009  
Posudek EIA 2009 Posudek EIA 2009  
Připomínky k posudku Připomínky k posudku  

Dokumentace EIA 2009 Dokumentace EIA 2009  
Připomínky  EIA 2009 Připomínky EIA 2009  
Vzory podání EIA 2009 Vzory podání EIA 2009  
Vyjádření EIA 2009 Vyjádření EIA 2009  

Dokumentace EIA 2007 Dokumentace EIA 2007  
Připomínky  EIA 2007 Připomínky EIA 2007  
Vzory podání EIA 2007 Vzory podání EIA 2007  
Vyjádření EIA 2007 Vyjádření EIA 2007  

Další dokumenty Další dokumenty  
Propagace  Propagace   
Diskusní fórum Fórum  
Kontakt Kontakt  
Registrace Registrace  


Řadit dle: Upřesnit:  HledejZrušit

Hlavní stránka

Konference na téma "Význam letecké dopravy pro ekonomiku ČR"

ivd.jpg

Dnes jsem se zúčastnil konference pořádaní Institutem pro Veřejnou diskusi na téma "Význam letecké dopravy pro ekonomiku ČR". Konference byla pořádána IVD ve spolupráci s ČVUT Praha a sponzorována Letištěm Praha a Řízením letového provozu České republiky.


Dopoledne bylo věnováno konstatováním nezbytnosti rozvoje především letecké dopravy a to bez jakéhokoli omezení a to všemi řečníky (viz odkaz). Připomínalo to sebeukájení téměř bez omezení, takže se na otázky a odpovědi podle programu nedostalo. Po půlhodinové přestávce na bohaté občerstvení, které bylo přístupné od samého rána (bohatý sponzor), se pokračovalo tzv. diskusí, což byly další podpůrné argumenty z úst dalších,na letectví závislých osob. Dalším zdůvodňováním nezbytnosti rozvoje letišť a s tím souvisejících aktivit se promrhala podstatná část času pro volnou diskusi, otázky a námitky. Až do této doby byl přínos sebeoslavný, opakující dávno známá a používaná fakta, tentokrát z úst renomovaných osob. Když konečně došlo na skutečnou diskusi lidí z pléna, byla časově striktně omezena, některé příspěvky nemohly být předneseny vůbec a nebo v absurdním zkrácení, které narušilo jejich koncepci. naštěstí trochu více prostoru dostal pan starosta Suchdola Hejl jako známá osoba, nicméně odpovědi, které se mu dostaly vyznívaly do prázdna, nebo nebyly zodpovězeny vůbec. Po rázném ukončení diskuse se šlo k opulentní hostině = oběd.Konference musela stát pěkný balík (slušná hostina, sál v hotelu Jalta až do popoledních hodin, dva zahraniční hosté z ACI Europe Philipp Ahrerens a z Eurocontrol CNDúSTATFOR Magda Gregorová). A efekt bez výstupu, protože šlo jen o seboslavování a sebezdůvodňování. Skutečný možný přínos byl eliminován potlačením jiných názorů na absolutní minimum.

Přikládám můj příspěvek, ze kterého zaznělo jen v pár řádků při neustálém přerušování moderátorem a příspěvek Ing. Vika (měl jsem ho zastoupit pro jeho pobyt v cizině) nebyl připuštěn vůbec.


Pavel Beneš

 
Úvod   | Aktuality   | Přehled tisku   |
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB