HledatMapa stránek
Na serveru občanské iniciativy NeRWY je registrováno: 118 uživatelů.
Uživatel:
Heslo:
Úvodní stránka Úvod  
Aktuality Aktuality  
Přehled tisku Přehled tisku  

Stanovisko MŽP 2009 Stanovisko MŽP 2009  
Posudek EIA 2009 Posudek EIA 2009  
Připomínky k posudku Připomínky k posudku  

Dokumentace EIA 2009 Dokumentace EIA 2009  
Připomínky  EIA 2009 Připomínky EIA 2009  
Vzory podání EIA 2009 Vzory podání EIA 2009  
Vyjádření EIA 2009 Vyjádření EIA 2009  

Dokumentace EIA 2007 Dokumentace EIA 2007  
Připomínky  EIA 2007 Připomínky EIA 2007  
Vzory podání EIA 2007 Vzory podání EIA 2007  
Vyjádření EIA 2007 Vyjádření EIA 2007  

Další dokumenty Další dokumenty  
Propagace  Propagace   
Diskusní fórum Fórum  
Kontakt Kontakt  
Registrace Registrace  


Řadit dle: Upřesnit:  HledejZrušit

Hlavní stránka

82. Praha 6 bude jednat s letištěm o vzájemné dohodě

Pražský deník, Autor:Hana Válková
Praha 6 - Šestá městská část bude jednat s Letištěm Praha o tom, za jakých podmínek podpoří další rozvoj letecké dopravy.

Podle starosty Prahy 6 Tomáš Chalupy jsou ale výhrady zatím předčasné, protože dohoda mezi Prahou 6 a Letištěm Praha neexistuje.

Jednání vedoucí k dohodě obou stran v pátek 15. února odsouhlasilo zastupitelstvo.

Proti případné dohodě ale mají výhrady někteří místní i obyvatelé bydlící v okolí šesté části. ?Není správné, aby dohoda byla uzavřena dříve, než skončí posuzování vlivu stavby nové dráhy na životní prostředí, protože až po jednání bude jasné, jak rozvoj letiště ovlivní jeho okolí. Praha 6 navíc tímto krokem překračuje své hranice, protože rozvoj letecké dopravy se týká i dalších pražských obvodů,? domnívá se Martina Puršová z občanského sdružení Přátelé Händlova dvora, v níž působí někteří obyvatelé Baby a Hanspaulky.

S tím souhlasí i Václav Vik ze Suchdola. ?Nám uzavření dohody nic nepřinese. Maximálně na ni doplatíme, protože Praha 6 po jejím uzavření může spolknout většinu výhod, tedy především peněz na rozvoj okolí letiště,? obával Vik.

Podle starosty Prahy 6 Tomáš Chalupy jsou výhrady předčasné, protože dohoda mezi Prahou 6 a Letištěm Praha zatím neexistuje. ?Máme pouze jednostranný návrh Letiště, k němuž je řada připomínek,? uvedl Chalupa. Připomínky budou moci vznášet zastupitelé Prahy. ?Pokud mají výhrady lidé, musejí se obrátit na ně,? doplnil k připomínkování Chalupa.

Podle něj Praha 6 při své jednání okolní části neopomíjí, protože je s nimi ve Sdružení obcí postižených provozem letiště. ?Tam, kde je to pro nás výhodné, budeme postupovat jednotně. Pokud to výhodné pro Prahu 6 nebude, budeme při uzavírání smlouvy postupovat individuálně,? doplnil Chalupa.

?Jsme připraveni jednat dále, abychom došli ke vzájemnému konsensu,? doplnila mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Pokud jednání, která začnou hned příští týden, dohodu přinesou, bude ji muset schválit komise strategického rozvoje Prahy 6, rada i zastupitelstvo­.


2008-02-17
přečteno 3854x

[Zpět]

 
Úvod   | Aktuality   | Přehled tisku   |
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB