HledatMapa stránek
Na serveru občanské iniciativy NeRWY je registrováno: 118 uživatelů.
Uživatel:
Heslo:
Úvodní stránka Úvod  
Aktuality Aktuality  
Přehled tisku Přehled tisku  

Stanovisko MŽP 2009 Stanovisko MŽP 2009  
Posudek EIA 2009 Posudek EIA 2009  
Připomínky k posudku Připomínky k posudku  

Dokumentace EIA 2009 Dokumentace EIA 2009  
Připomínky  EIA 2009 Připomínky EIA 2009  
Vzory podání EIA 2009 Vzory podání EIA 2009  
Vyjádření EIA 2009 Vyjádření EIA 2009  

Dokumentace EIA 2007 Dokumentace EIA 2007  
Připomínky  EIA 2007 Připomínky EIA 2007  
Vzory podání EIA 2007 Vzory podání EIA 2007  
Vyjádření EIA 2007 Vyjádření EIA 2007  

Další dokumenty Další dokumenty  
Propagace  Propagace   
Diskusní fórum Fórum  
Kontakt Kontakt  
Registrace Registrace  


Řadit dle: Upřesnit:  HledejZrušit

Hlavní stránka

A08 ? Navrhovaný počet nočních letů

Navrhovaný počet nočních letů ? v dokumentaci se doporučuje snížit počet nočních letů, ovšem dopravní prognózy, které dodalo Letiště Praha, naopak předpokládají nárůst počtu nočních letů z 45 v roce 2006 na 52 v roce 2012 (str. 64-65 dokumentace). To je naprosto nehorázné!
Zatím každé evropské letiště, které výrazně expandovalo, omezilo noční lety jako kompenzaci větší frekvence letů přes den.
V dokumentaci se uvádí doporučení (celoevropské), že počet nočních letů by neměl přesáhnout 5% všech letů, aby území zasažené nadlimitním hlukem v noci nebylo větší než území zasažené ve dne (malé vysvětlení: noční limit je o 10 dB nižší než denní a noc trvá 8 hodin, kdežto den 16 hodin, takže 10*2 letadel ve dne zasáhne limitním hlukem stejnou plochu jako 1 letadlo v noci, odsud je těch 5%).
No a v Ruzyni činil podíl nočních letů v roce 2006 celých 9%, k roku 2012 se nemá výrazně změnit a pro rok 2020 se má jen mírně snížit na 7%.

K tomu pár citátů z dokumentace:
Strana 9: ?Argumenty pro podporu rozvoje letišť jsou velmi silné a především podložené rozsáhlým výzkumem. Při řešení problémů však je nutné přihlížet k tomu, že se zvyšováním počtu pohybů letadel roste i akustická energie vnesená do okolí letiště. Obecně platí, že se zvyšováním leteckého provozu je žádoucí spíše zpřísňovat protihluková opatření a pravidla. Pokud je v okolí letiště dostatek prostoru pro směrování přírůstků akustické energie do vhodného území s řídkým osídlením (preferencí drah, soustředění pohybů do předepsaných trajektorií) nebo do příznivých úseků dne (omezení provozu v kritických nočních a večerních hodinách), lze vyhovět i tak protichůdným ekonomickým a ekologickým zájmům.?

Strana 184: ?Pro zmírnění dopadů hlukové zátěže, vyvolané výhledovým leteckým provozem na letišti PRAHA RUZYNĚ po výstavbě paralelní RWY 06R/24L, se doporučují tato opatření:
a) Důkladně prověřit nezbytný rozsah výhledového leteckého provozu v noční době jako kritického prvku v hlukové zátěži širšího okolí LKPR.
b) Před zahájením provozu na RWY 06R/24L zpracovat odbornou expertízu zaměřenou na technická, provozní a organizační opatření ke snížení hluku z leteckého provozu na LKPR, a přijatelná opatření postupně realizovat.
c) V zájmu obyvatel lokality Na Padesátníku, Praha 6, se doporučuje prověřit možnosti ochrany objektů a jejich vnitřních prostor před hlukem dostupnými stavebními prostředky. V krajním případě, po dohodě s obyvateli, je možná změna v užívání objektů (rekolaudace) a poskytnutí adekvátní náhrady bydlení.
d) Pokračovat v aktivní spolupráci s orgány z okolních obcí při řešení otázek koexistence LKPR a okolí.
e) Stávající ochranné hlukové pásmo letiště PRAHA RUZYNĚ nebude po realizaci
RWY 06R/24L odpovídat reálnému stavu hlukové zátěže území. V souladu se stavebním zákonem musí být nejpozději k podání žádosti o územní rozhodnutí na paralelní dráhu podána žádost o vyhlášení nového ochranného hlukového pásma dráhového systému s paralelní dráhou, vycházejícího z hlukové situace v roce 2020. Doporučuje se po stabilizaci leteckého provozu v nových podmínkách zkontrolovat naplnění podmínek platnosti vyhlášeného nového ochranného hlukového pásma.?


2008-01-18
přečteno 1829x

[Zpět]

 
Úvod   | Aktuality   | Přehled tisku   |
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB